Airsoft, team a co dál ...

Dlouho jsme přemýšleli nad tím jakou jednotku zvolit, maskáče máme nejednotné, zbraně podle obliby, ... a tak jsme se nakonec rozhodli pro žoldáckou jednotku. Výhody to má nesporné. Jediné pevně dané pravidlo jsou BW maskáče bez vlaječek a jinak je na každém co si vezme za další výstroj a výzbroj.

K rozhodnutí založit tým došlo tak v listopadu 2004. Do té doby jsme jezdili zastřílet si po sobě poměrně pravidelně každý víkend v sobotu a to už tak půl roku. Začalo to pistolema (UHC DE, P99, ....), pak přišly nějaké ty ťamanské manuály dlouhé, pak jejich upgrady a nakonec i nějaké ty elektriky. Výstroj každý pořizoval hlavně dle svých finančních možností a také podle svého vkusu.

Všude když se řekne "kuličkovka" si mnoho lidí vybaví právě mládež pobíhající po ulici a střílející po sobě či dokonce po náhodných kolemjdoucích. Většinou se tato zábava odehrává bez jakýchkoli ochranných pomůcek a může docházet i ke zraněním. Tohoto jsme si vědomi a proto jsme se rozhodli založit neziskové občanské sdružení a sekci DOOMTROOPERS Junior, kde se budeme mládeži věnovat. Jsou pro ně připraveny výcviky střelby, taktiky, zacházení se zbraní a jejich údržba, kurzy první pomoci a mnoho dalších aktivit i mimo airsoft. Samozřejmostí bude vštěpování základních bezpečnostních pravidel a dohled na jejich dodržování.

Tato sekce je pro členy "Kroužku Airsoft", to znamená pro ty, kteří ještě nedovršily 15 let. Mají však v týmu odlišná práva a povinnosti než stálí členové, kterým již bylo 15 let. Asi tou nejzákladnější je, že se nemohou účastnit velkých akcí a pro akce tým proti týmu jsou vybíráni jen ti zkušení. Po dovršení 15 let mohou být zařazeni mezi ostatní členy a přiřazeni do jednoho z našich družstev.

DOOMTROOPERS ©2009 - veškeré materiály zde uvedené jsou v majetku KVH Doomtroopers o.s.