Operace Kandahár V. 21.-23. 4. 2023

Letošní Kandahár jsme opět jeli za povstalce. Stručný popis k plnění misí: páteční noční akce - plníme úkol, přesouváme se lesem s naším konvojem, po kontaktu s nepřítelem dochází k přestřelkám, nám se daří nepozorovaně dosáhnout první linii, po té nás bohužel zastřelili naši povstalci, kteří se do místa bojů přesunuli pozdě a neznajících situace, stříleli po všem co uviděli v termovizi. Takže díky hoši, příště si zmapujte situaci, než začnete pálit. Opět se nám potvrdilo, že bez nočních vidění a termovizí se nemá cenu moc pouštět do nočních akcí.
V sobotu jsme se spojili se skupinkou povstalců z naší vesnice Ghokar a plnili úkoly – od dobývání míst a vlajek až po jejich bránění. Celkově se nám dařilo a užili jsme si přesuny, střelbu, útoky i ústupy, takže za nás paráda a spokojenost.
Neděle – opět se stejnou skupinou povstalců vyrážíme na poslední misi, tj doručit raketu z bodu A do bodu B. Po cestě byl na nás nachystaný dobře zamaskovaný nepřítel, několikrát se konvoj zastavil a povstalecké síly se začali tříštit a slábnout, ambulance nestíhala ošetřovat zraněné povstalce protože jich bylo mraky. Mise byla úspěšně dokončena. Nicméně během bojů jsme oba padli, tudíž jsme se přesunuli do vesnice a hra pro nás skončila.
Akci hodnotíme pozitivně, počasí vyšlo nádherně a užili jsme si bojů. Bohužel jsme zaznamenali problém s nepřiznáváním, a to jak u povstalců, tak i u protivníka. Zbytečně se kazí hra. Co bylo trochu náročné, tak byly noci ve vesnici Ghokar, chápeme, že když se člověk utrhne z domova a práce, tak si chce povyrazit, ale proč se Ghokar změnil v noci na technoparty končící nad ránem? Uprostřed vesnice je v provozu elektrocentrála, aby se mohla sledovat televize? Proč? V Kandaháru se pomocí prodlužováku přesunuli elektrocentrály mimo vesnici. Podezírali jsme tyto skupiny, že jsou to převlečený isafáci, kteří mají za úkol zajistit nevyspání povstalců. Pokud by organizátor vytvořil novou vesnici, kde by se fungovalo víc s přírodou, bez hlasité hudby, televizí a elektrocentrál, tak bychom se do ní přihlásili.